FETS, czyli amatorskie turnieje TENISA STOŁOWEGO w Szczecinie

Turnieje FETS to rywalizacja zawodników na KAŻDYM amatorskim poziomie- przyjdź i przekonaj się sam!

Czym są turnieje FETS?

FETS to skrót od Fabryka Energii Top-Spin Szczecin, czyli miejsca rozgrywek i klubu organizatorów turnieju. Rywalizacja przeznaczona jest tylko dla amatorów tenisa stołowego. Ich ideą jest to, by każdy początkujący gracz mógł zagrać wyrównane mecze na swoim poziomie. FETS to nie pojedyncze wydarzenie, a cykl turniejów podzielony na 10 kolejek. Pod koniec każdego cyklu rozdawane są wartościowe nagrody zawodnikom, którzy zdobyli najwięcej punktów. Aktualnie w FETS sklasyfikowanych jest powyżej 80 zawodników, a lista cały czas się powiększa. 

Jak wygląda turniej?

Turniej oficjalnie zaczyna się w niedzielę o godzinie 10.00, jednak na miejscu warto pojawić się 30 minut wcześniej, by się porządnie rozgrzać na jednym z rozstawionych stołów. O 10.00 jest oficjalne otwarcie i organizatorzy wywołują pierwsze mecze. Zawodnicy od organizatora biorą kubeczek, w którym znajduje się piłka, długopis oraz kartka, na której pod koniec meczu spisuje się wynik. Pakiet po meczu zwycięzca zwraca organizatorowi. Każdy mecz rozgrywa się do trzech wygranych setów do jedenastu punktów, a serwujący zmienia się co dwa punkty.

Otwarcie turnieju FETS

Jakim systemem rozgrywa się turniej?

Turniej podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy to tzw. ROZSTAWIENIE. Uformowane jest kilka trzy lub czteroosobowych grup. Wszystkie osoby, które wyszły z pierwszego miejsca, w drugim etapie, w tzw. TURNIEJU WŁAŚCIWYM, grają ze sobą w grupie A, osoby wychodzące z drugiego miejsca, grają w grupie B, osoby z trzeciego i czwartego miejsca, grają w grupie C. Celem ROZSTAWIENIA jest przypisanie osób na podobnym poziomie do poszczególnych grup. Dopiero wtedy rozpoczyna się walka o jak najlepsze miejsce w swojej grupie. 

Przykładowe ROZSTAWIENIE
Przykładowa grupa C TURNIEJU WŁAŚCIWEGO

Jak zapisać się na turniej?

Turniej ma swoją oficjalną stronę Facebook. Co tydzień ogłaszane są zapisy do następnej kolejki wraz z linkiem do strony z zapisami na turniej. W razie problemów z zapisem, można skontaktować się bezpośrednio z recepcją Fabryki Energii: 502 758 431. Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 19.00 w sobotę poprzedzającą dzień turnieju. 

Przykładowy post z informacją o zapisach na turniej

Jaki jest poziom gry na lidze?

Poziom gry na lidze jest zróżnicowany. Niektórzy gracze amatorsko grają w tenisa stołowego od wielu lat. Niektórzy uczęszczają na treningi grupowe lub indywidualne, możliwe że grywali już w podobnych turniejach. Inni po prostu lubią grać i chcą się sprawdzić w bardziej sformalizowanej rywalizacji czy poznać innych pasjonatów gry. Jednak najważniejszą regułą FETS jest to, że nie mogą w nim brać udział osoby z jakąkolwiek przeszłością zawodniczą. Turniej dla tych zawodników rozgrywany jest w każdy czwartek. By zagrać w takim turnieju wystarczy przyjść w czwartek o godzinie 17.00 do Fabryki Energii i… zacząć grać.

Jakie korzyści można uzyskać z gry w FETS?

  • Grasz z innymi osobami na swoim poziomie zaawansowania i wyższym.
  • Poznajesz innych pasjonatów sportu, z którymi możesz umówić się na treningi. 
  • Jesteś na bieżąco z podobnymi wydarzeniami w okolicy. Dowiadujesz się o możliwościach treningów i gry w Fabryce Energii. 
  • W sprawny sposób rozgrywasz minimum 10 meczów.
  • Korzyści zdrowotne, mentalne- to temat na kolejny post! 

 

DO ZOBACZENIA W FABRYCE ENERGII!

Facebook
Twitter
Email

DARMOWA GODZINA GRY W PADLA

Zostaw nam swój email – dostaniesz godzinę gry w padla za darmo.

Zapisując się zgadzasz się na przesyłanie komunikacji marketingowej zgodnie z Polityką Prywatności.