WIELKI FINAŁ Ligi Padla MEXICANO

W trzy miesiące do Finału Ligi Padla

Oficjalne otwarcie kortów do padla w Fabryce Energii odbyło się pod koniec roku 2021. Od tego czasu na korty przychodzi regularnie duża grupa osób czerpiąca radość z gry i zabawy na korcie. Wielu z nich swoją przygodę z padlem rozpoczęło od zapisania się na Ligę Padla Mexicano, w której każdy uczestnik był początkującym graczem. W przeciągu kilku tygodni liga rozrosła się do kilkudziesięciu graczy, co kolejkę dopisują się nowe osoby, a ich umiejętności rosną z tygodnia na tydzień. W ubiegłą sobotę odbył się Wielki Finał, czyli podsumowanie pierwszych dziesięciu spotkań ligi, podczas którego zostały wręczone nagrody za szczególne osiągnięcia. 

Czym jest Liga Padla Mexicano

Liga Padla Mexicano to format rozgrywek, na który zawodnicy zapisują się indywidualnie, lecz grają w parach. Rozgrywa się około dziesięciu meczów w sumie do 21 punktów, a po każdym zmienia się partnera. Aplikacja tak dobiera pary, by mecze były na jak najbardziej wyrównanym poziomie. To szybki sposób na poznanie innych graczy i dobrą zabawę. Co środę liga odbywa się na dwóch poziomach, w których startuje po dwanaście osób. Grupa 1 zaczyna o godzinie 18.00, grupa pro o 20.00. Z powodu ograniczonej liczby miejsc, na lidze obowiązuje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są przez aplikację BE5T. 

Podsumowanie liczbowe Ligi Padla

W całej lidze sklasyfikowanych jest już 75 zawodników, w tym 18 kobiet i 5 osób spoza Polski. Mateusz Siejo to najbardziej regularny gracz Ligi Padla- wziął udział we WSZYSTKICH kolejkach. Drugie miejsce pod tym względem zajęła Marta Urbanik z 90% frekwencją, 80% osiągnęło aż trzech graczy: Kacper Bobala, Przemysław Kociuba i Kamil Sajkowski. Najwięcej razy na podium stanęli Basia Maciocha (5), Kamil Sajkowski (4) i Tomasz Czarnecki (3), przy czym Basia i Tomek aż trzy razy stali na szczycie podium. Najwięcej punktów w pojedynczej lidze zdobył  Bartosz Birkenfeld (160), najwyższą średnią punktów z trzech kolejek osiągnęła Basia Maciocha (139), zaraz po niej Tomek Czarnecki (135) i Rafał Gozdur (135). Średnia liczba zdobytych punktów podczas całej ligi to 112, najwięcej to 160, najmniej 76. Różnica wieku pomiędzy najstarszym a najmłodszym uczestnikiem ligi to 61 lat. 

Wyniki Wielkiego Finału

W finale wzięło udział 30 zawodników, którzy zostali podzieleni na 3 poziomy. Grupę drugą przebojem wygrał Michał Adamek, aż o 13 punktów wyprzedzając kolejną w klasyfikacji Martę Urbanik. Trzecie miejsce zdobył Łukasz Reginia, i tym samym wraz z Michałem po raz pierwszy znaleźli się na podium w swojej lidze. Bardzo wyrównaną grupę pierwszą wygrał Włoch Marcello Canzian z liczbą punktów 130. O drugie i trzecie miejsce walka toczyła się do ostatniego meczu. Finalnie drugie miejsce zajął Rafał Wierzbicki (124 punkty), trzecie Krzysztof Guzdaj (123 punkty). W lidze pro w czołowej trójce przez większość czasu królowali Irek Maciocha, Paweł Bilicki i Rafał Gozdur, jednak w ostatniej rozgrywce Basia Maciocha zdobyła dużą przewagę punktową i niespodziewanie weszła na podium jednym punktem przewyższając wynik Pawła Bilickiego (zdobyli odpowiednio 141 i 140 punktów). Aż 148 punktów zdobył Ireneusz Maciocha, i tym samym stanął na szczycie podium Wielkiego Finału Ligi Padla Mexicano.  

Klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu padla jest to, że jest to sport, w który od razu można grać.  Technika uderzeń jest prosta, zasady gry- tenisowe. Nie trzeba żmudnych treningów by móc rozgrywać spektakularne wymiany. Wystarczy przyjść, przyzwyczaić się do rakiety i ścian naokoło kortu, i po kilkunastu minutach prowadzi się zaciętą grę. Dzięki temu na wspólną zabawę można zapisać się już na początku swojego padlowego rozwoju. Dodatkowo fakt, że w padla zawsze gra się deblowo, dodaje pewności siebie zawodnikom oraz ułatwia stawianie pierwszych kroków w tym sporcie. 

Dlaczego warto grać w padla tłumaczą uczestnicy Ligi Padla Mexicano:

Kto grywa w padla

Część zawodników padla to tenisiści, squashyści, piłkarze, golfiści, surferzy, czy inni sportowcy. Jednak większość to osoby niezwiązane ze sportem, lecz ceniące sobie dobrą zabawę, towarzystwo na korcie i wielowymiarowość gry. Każda piłka jest inna, możliwość gry od ściany wydłuża wymiany i dostarcza wielu emocji. Te można dzielić z osobami na korcie. Wolniejsze wymiany i przewaga dokładnych uderzeń nad silnymi, wyrównuje szanse i pozwala na grę mieszaną- kobiety mogą grać na podobnym poziomie co mężczyźni, osoby starsze rywalizować z młodszymi. 

Jak zapisać się na Ligę

Są dwa sposoby.
1) Na komputerze przez stronę Fabryki Energii– klikając w ten link.  
2) Na telefonie przez aplikację BE5T (bo5). 
 
Jeśli nadal masz problem z zapisaniem się na ligę, przeczytaj nasz inny tekst na temat Ligi Padla Mexicano, ze szczegółowo opisanym procesem zgłaszania się na ligę- link do artukułu jest tutaj.

Czerpanie radości z gry najważniejsze

Mamy nadzieję, że i Ciebie już wkrótce zobaczymy na naszych kortach. Grającego w lidze czy nie, ważne, by dobrze się bawić. 

Do zobaczenia w Fabryce Energii!

Facebook
Twitter
Email

DARMOWA GODZINA GRY W PADLA

Zostaw nam swój email – dostaniesz godzinę gry w padla za darmo.

Zapisując się zgadzasz się na przesyłanie komunikacji marketingowej zgodnie z Polityką Prywatności.