Korty do padla – oficjalnie otwarte

Pierwsze korty do padla w Szczecinie – oficjalnie otwarte. W sobotę, 18 grudnia w „Fabryce Energii” rozegrano mecz, w którym gracze z naszego miasta zmierzyli się z zawodnikami ze Śląska.

Mecz otwarcia Szczecinianie przegrali, ale głównie przez mniejsze doświadczenie – trzy boiska do padla zbudowane niedawno przy ul. Łukasińskiego 110, są pierwszym tego typu miejscem w naszym regionie i jednym z pierwszych w Polsce.

Oprócz pokazowego starcia, organizatorzy tłumaczyli uczestnikom wydarzenia, czym jest padel i jakie są zasady gry. Następnie każdy mógł sam chwycić za rakietę i poznać podstawy techniki uderzeń podczas darmowych treningów. Rozegrano też turniej dla dzieci.

W trakcie wydarzenia można było spróbować swoich sił także w innych sportach rakietowych – w Fabryce Energii oprócz w padla można zagrać w badmintona, tenisa stołowego i ziemnego. W sumie w ośrodku znajduje aż 19 kortów do sportów rakietowych, na których może zagrać każdy: od początkujących do profesjonalistów. Po grze można przebrać się w szatni i zrelaksować w saunie.

Co to padel?

Padel to połączenie tenisa ze squashem. Gra i liczy się punkty jak w tenisie, ale boisko jest otoczone szybą, o którą można odbijać piłkę. Padel jest jednak dużo łatwiejszy do nauczenia od tenisa i dużo mniej wymagający fizycznie od squasha. Nawet osoby początkujące po kilku minutach mogą grać długie i pełne emocji wymiany. To sprawia, że padel szybko zyskuje niesamowitą popularność w Europie. W Hiszpanii ma on już status sportu narodowego, w Szwecji gra w niego aż 5% populacji.

Facebook
Twitter
Email

DARMOWA GODZINA GRY W PADLA

Zostaw nam swój email – dostaniesz godzinę gry w padla za darmo.

Zapisując się zgadzasz się na przesyłanie komunikacji marketingowej zgodnie z Polityką Prywatności.