MAGAZYN Fabryki Energii

Z tego periodyka dowiesz się:

  • czego możesz spodziewać się po przekroczeniu progu Fabryki Energii
  • jakie wydarzenia czekają na ciebie w nadchodzącym czasie
  • co działo się w klubie od początku jesiennego sezonu
  • zaprezentujemy sukcesy naszych klubowiczów- zarówno na arenie lokalnej, jak i międzynarodowej.

 

Zapraszamy do lektury!

To był obfitujący w wydarzenia początek sezonu w Fabryce Energii! W grafiku pojawiły się nowe grupy treningowe dla dzieci i dorosłych, ruszyły nowe sezony lig oraz cykliczne turnieje.
TENIS STOŁOWY

Ostatnie wydarzenie, które postawiło w gotowość cały klub to Narodowy Dzień TENISA STOŁOWEGO. Dwunastego listopada do Szczecina zjechali tenisiści z całego regionu. To tu odbywały się główne uroczystości związane ze świętem białej piłeczki. Rozegrane zostały turnieje w trzech kategoriach, w których zwyciężyli: Wanessa Kulczycka, Łukasz Koper i Marcin Jurkiewicz. Zaproszeni goście, utytułowani zawodnicy Lucjan Błaszczyk i Bartosz Such, podczas dwóch krótkich gier pokazowych zaprezentowali umiejętności nie tylko tenisowe, ale i komiczne. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił także w innych sportach rakietowych, m.in. zdobywającym coraz większą popularność padlu, oraz znanym głównie ze szkolnego parkietu badmintonie i z telewizji- tenisa. Po wysiłku fizycznym można było zregenerować siły korzystając z cateringu oraz ustawionego na ten dzień przed drzwiami klubu foodtrucka z koreańskimi specjałami. W trakcie wydarzenia odbyła się też prelekcja psychologa sportu, pani Sylwii Giętkowskiej, po której można było skorzystać z konsultacji i umówić się na dalsze spotkania. Świętowanie trwało od godziny dziewiątej do dwudziestej pierwszej, a całą imprezę odwiedziło aż 478 osób. Już nie możemy doczekać się kolejnych turniejów i podobnych imprez!

PADEL

Puchar Babolata PFP Fabryki Energii to cykl turniejów PADLA dla zawodników na każdym poziomie zaawansowania. W pierwszych dwóch turniejach zagrało po 8 par, które rywalizowały o pierwsze miejsca w drabince głównej i drabince “do tyłu”, w ostatnim grało aż 11 par podzielonych na poziomy A i B.
Najrówniejszą formę reprezentują Rafał Gozdur i Bartłomiej Fedyna, którzy wygrali dwa z trzech turniejów tego sezonu.

Najmłodsi też mają swoje turnieje! Wybitna aktywność uzdolnionych młodych graczy zaowocowała zdominowaniem ogólnopolskich rankingów juniorskich Polskiej Federacji Padla! Na liście do lat dwunastu na czele widzimy Karolinę Zelek, na szczycie rankingu do lat szesnastu- Jakuba Sumisławskiego.

Pary na korcie próbują wyróżnić się nie tylko umiejętnościami sportowymi, lecz także ubiorem. Ostatni konkurs na łamach grupy Facebook Padel Szczecin na “Najlepszą Stylówę” turnieju po zaciętych głosowaniach wygrała para Piotr Bitel i Damian Dróżka. Konkurs cieszy się niezwykłą popularnością- pod ostatnim konkursowym zdjęciem było aż 463 komentarze!.

Chcesz zagrać w turnieju? Zapisz się tutaj. W komentarzu dopisz nazwisko osoby, z którą zagrasz.

TENIS STOŁOWY

Niedzielne turnieje TENISA STOŁOWEGO FETS (skrót od połączenia słów Fabryka Energii Top-Spin Szczecin) na stałe wpisały się w rozkładówkę Fabryki Energii. Jest to turniej dedykowany amatorom na każdym poziomie zaawansowania. Format sprawia, że każdy zawodnik rywalizuje z innymi osobami w swoim zasięgu. Jest to świetna formuła dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Wspaniała atmosfera, profesjonalne warunki i oprawa graficzna z cyklicznymi podsumowaniami i nagrodami sprawia, że coraz więcej graczy decyduje się dołączyć do rodziny tenisistów stołowych Fabryki Energii. W rankingu sklasyfikowanych jest już powyżej 100 graczy, a o szczyt podium aktualnego cyklu walczą: Krzysztof Wasielewski, Paweł Reichelt, Rafał Stawiński i Marek Redzimski. Trzymamy kciuki za dobre mecze!

Jak zapisać się na turniej FETS? Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

BADMINTON

W prawie każdy weekend odbywają się rozgrywki BADMINTONA “Droga do Babolat Cup”. Niepokonanym liderem rozgrywek jest Michał Matera, zaraz za nim toczy się wyrównana walka. Leszczyński Bartosz, Kabaciński Mirosław, Gliński Hubert to osoby, które w kolejnych rundach zajęły drugie miejsca. Kto będzie grał najrówniej w trakcie całego cyklu? Może to właśnie ty będziesz tą osobą?

Zapisz się na turniej “Droga do Babolat Cup” tutaj.

Rozgrywki BADMINTONA to nie tylko singiel. Deblowo rozgrywane jest tzw. MEXICANO- na turniej zawodnik zgłasza się indywidualnie, a specjalna aplikacja paruje zawodników początkowo losowo, a następnie na podstawie wyników z każdego z krótkich meczów. Osoba, która indywidualnie zdobędzie najwięcej punktów- wygrywa! Zaletami tego systemu jest to, że nie trzeba mieć pary, zapisując się na turniej, gra się z różnymi osobami i poznaje innych pasjonatów. Dodatkowo, gra tyle rund, by maksymalnie wykorzystać czas spędzony na korcie. Zwycięzcą ostatniego turnieju badmintona MEXICANO został zawodnik Fabryki Energii Mariusz Wiktorczyk, a o kolejne miejsca toczyła się zawzięta rywalizacja odzwierciedlona w wyrównanych wynikach każdego meczu.

Jak zapisać się na Ligę Badmintona Mexicano? Kliknij tutaj..

TENIS

Na pojedynczym korcie TENISOWYM też można rozgrywać ligę! Co trzy tygodnie w weekendy w ramach Szczecińskiej Ligi Tenisa rozgrywane są mecze kobiet. Twórcą ligi jest nasz trener- Tomasz Giętkowski. Więcej o trenerze dowiesz się ze strony Fabryki Energii. Jesienna edycja ligi już trwa, jednak na wiosnę na pewno zobaczycie informację o zapisach na następny sezon. Bądźcie czujni!

PADEL

Liga PADLA Mexicano to cotygodniowa rozgrywka, na którą zawodnicy zapisują się indywidualnie. Specjalny program ustawia pary po każdym krótkim meczu na podstawie liczby zdobytych punktów. Wygrywa osoba, która zbierze ich najwięcej w ciągu dwugodzinnej rywalizacji. Rywalizacja odbywa się na dwóch poziomach- początkującym/średniozaawansowanym i bardziej zaawansowanym. Podium niższej grupy awansuje do grupy wyższej, końcówka wyższej ligi ponownie musi wywalczyć miejsce w wyższej lidze grając poziom niżej. Aktualnie odbywa się sezon JESIEŃ 22’, który zakończy się nagrodami m.in. za frekwencję i liczbę zdobytych punktów. Na czele aktualnego rankingu widzimy: Sebastiana Kachnowicza, Michała Materę i Tomasza Wilkanowskiego.

Do cyklu można dołączyć w każdym momencie, zapisując się na nadchodzącą środową rozgrywkę tutaj.

FAMILY CUP

Jako klub sportów wielu rakiet, Fabryka Energii organizuje TRÓJBÓJ RAKIETOWY dla rodzin, tzw. Family Cup. Jest to rodzinna zabawa, w której rodziny rywalizują z innymi rodzinami deblowo w 3 sporty:
-Tenisa stołowego
-Badmintona
-Padla
Rodzina z wyższą sumą punktów- wygrywa. W parze mogą zagrać rodzeństwo, rodzic i dziecko, dziadkowie i wnuki. W parach do różnych dyscyplin można wystąpić w różnej konfiguracji rodzinnej. Przykładowo, w tenisa stołowego może zagrać ojciec z synem, w badmintona mama z córką, w padla córka z ojcem. Celem całego turnieju jest dobra zabawa i integracja z innymi rodzinami.
W tym sezonie odbyły się już 2 turnieje FAMILY CUP. Pierwszą edycję wygrał Kuba Sumisławski z mamą Bogusią Guzowską, w drugiej edycji ta sama para musiała uznać wyższość Dawida i Tomka Giętkowskich.

Zapisy na Family Cup: kliknij tutaj.

Nadchodzące wydarzenia:

03.12.2022 BADMINTON Droga do Babolat Cup ZAPISY
04.12.2022 TENIS STOŁOWY FETS
07.12.2022 PADEL Liga Padla Mexicano ZAPISY
08.12.2022 TENIS STOŁOWY TopSpin Babolat Tour
10.12.2022 BADMINTON Liga Badmintona Mexicano ZAPISY
14.12.2022 PADEL Liga Padla Mexicano ZAPISY
15.12.2022 TENIS STOŁOWY TopSpin Babolat Tour
17.12.2022 PADEL Puchar Babolata PFP Fabryki Energii ZAPISY
17.12.2022 BADMINTON Droga do Babolat Cup ZAPISY
18.12.2022 TENIS STOŁOWY FETS
21.12.2022 PADEL Liga Padla Mexicano ZAPISY
22.12.2022 TENIS STOŁOWY TopSpin Babolat Tour
24-25.12.2022 przerwa świąteczna
27.12.2022 WARSZTATY RAKIETOWE dla dzieci ZAPISZ SWOJE DZIECKO
28.12.2022 WARSZTATY RAKIETOWE dla dzieci ZAPISZ SWOJE DZIECKO
28.12.2022 PADEL Liga Padla Mexicano EDYCJA ŚWIĄTECZNA ZAPISY
29.12.2022 WARSZTATY RAKIETOWE dla dzieci ZAPISZ SWOJE DZIECKO
30.12.2022 WARSZTATY RAKIETOWE dla dzieci ZAPISZ SWOJE DZIECKO
31.12.2022 otwarte w godz. 8.00-15.00
01.01.2022 przerwa noworoczna

ZAJĘCIA GRUPOWE – PADEL

W Fabryce Energii codziennie odbywają się zajęcia grupowe z wybranych sportów, dla dzieci i dorosłych.

Na bieżąco możesz dołączyć do zajęć PADLA. Ciekawym pomysłem są KARNETY na zajęcia z tego sportu. Kupując karnet dla dorosłych, trenujesz i grasz 1,5h aż 4 razy. Karnet jest ważny przez 3 miesiące. Nie ma problemu, kiedy “wypadnie” ci termin u dentysty czy zachorujesz. Nie tracisz zajęć, po prostu danego dnia nie przychodzisz na zajęcia, a zaległość odrabiasz w kolejnym tygodniu.
Poziom zajęć: mieszany. Treningi prowadzone są na dwóch kortach, zawodnicy pogrupowani są według poziomu lub odpowiednich dla siebie zadań. Jeśli nigdy nie grałeś w PADLA, a chcesz spróbować swoich sił, to zajęcia są dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

Specjalnie dla KOBIET są prowadzone osobne zajęcia. We wtorki wieczór, po zakończeniu wszystkich domowych obowiązków i pracy, grupa PADEL LADIES zaczyna swoje treningi. Grupa zaczęła trenować dość niedawno, więc jeśli zastanawiasz się nad treningami dla siebie- dołącz!

Coraz więcej DZIECI zaczyna swoją przygodę z padlem. Młodzież trenuje na dwóch poziomach zaawansowania: pomarańczowym i żółtym. Piłki metodyczne pozwalają na szybszy rozwój umiejętności i wzrost pewności siebie i samodzielności zawodników.


Treningi grupowe PADLA

Wtorki:
18.00-19.00 Padel KIDS i JUNIOR (7-13 lat)
19.00-20.30 Akademia Padla dla DOROSŁYCH (początkujący i średniozaawansowani)
20.30-22.00 PADEL LADIES (początkujący i średniozaawansowani)

Czwartki:
18.00-19.00 Padel KIDS i JUNIOR (7-13 lat)
19.00-20.30 Akademia Padla dla DOROSŁYCH (początkujący i średniozaawansowani)

WARSZTATY RAKIETOWE dla DZIECI

W przerwie między świętem Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem oraz w trakcie ferii zimowych 2023 rodzice idą do pracy, a dzieci… zapraszamy na całodzienne warsztaty rakietowe! 

Zajęcia te to kontynuacja sukcesu całodziennych zajęć dla dzieci, które odbyły się w Fabryce Energii w ferie i lato tego roku.

Dzieci codziennie bawią się i rozwijają swoje umiejętności na kortach do badmintonapadlatenisa stołowego i ziemnego. Intensywność zabaw jest dostosowana do wieku i zaawansowania Twojej pociechy.

Pod koniec tygodnia warsztatów rakietowych rozgrywany jest turniej rackethlona, tj. rywalizacji w czterech sportach rakietowych. Każde dziecko odniesie swój własny sukces i dostanie nagrodę.

Więcej informacji na temat świątecznych warsztatów rakietowych znajdziesz w artykule na stronie internetowej stronie Fabryki Energii. 

TRENINGI INDYWIDUALNE

Na treningi można też umówić się indywidualnie.

Zadzwoń/napisz do Fabryki Energii, a skontaktujemy cię z trenerem od wybranego sportu!

Opisy wszystkich trenerów znajdziesz w odpowiedniej zakładce na stronie Fabryki Energii oraz w poniższej galerii.

ZAPOWIEDZI

Styczeń:
→ Kontynuacja nowego sezonu turniejów i lig Fabryki Energii.
→ FAMILY CUP
Luty:
→ BADMINTON Babolat Cup
→ BADMINTON Nowy sezon, nowa formuła Rozgrywek Badmintona
→ Ferie: WARSZTATY RAKIETOWE dla dzieci

Wszystkie najważniejsze informacje na bieżąco wpisywane są na stronie internetowej Fabryki Energii.

Fabryka Energii NEWS

Jakub Sumisławski to młody tenisista, który świetnie sobie radzi z każdą rakietą w ręce. Kuba tej jesieni zdecydował się zweryfikować swoje umiejętności na Mistrzostwach Polski w Racketlonie. Mimo wymagającej drabinki i dużo starszych i bardziej doświadczonych zawodników, gracz Fabryki Energii zdobył brązowy medal w kategorii do lat szesnastu! Kuba nie odpuszczał też turniejów w poszczególnych sportach. Od września w wojewódzkich turniejach tenisa, padla i badmintona zdobył w sumie 4 medale, a w parze z mamą Bogusławą Guzowską zdobywa najwyższe miejsca w turniejach Family Cup Fabryki Energii. Gratulujemy!

Laura Dudka to 10 letnia córka trenera badmintona Fabryki Energii Gustawa. Laurka, jak zdrobniale na nią mówią inni zawodnicy, wygrała każdy z lokalnych turniejów badmintona w swojej kategorii! Tak dalej Laura!

Ireneusz Maciocha, szef Fabryki Energii, to zapalony tenisista i padlista. W listopadzie w międzynarodowym turnieju tenisowym w Hiszpanii wywalczył złote medale w deblu i grze mieszanej, tym samym wspinając się w rankingu World Tennis Masters Tour na 3 miejsce w mikście w kategorii 60+! To kolejny krok naszego zawodnika w spełnieniu swojego wieloletniego marzenia- bycia numerem 1 na światowej liście tenisistów w swojej kategorii wiekowej. Kibicujemy dalej!

Evangelina Penkevych to nastoletnia tenisistka rozwijająca swoje taktyczne umiejętności w Fabryce Energii. Ewa w miniony weekend zdobyła dwa medale w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z firmą BABOLAT- głównego sponsora Fabryki Energii. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

Zuzanna Strauss to kolejna tenisistka, która chwyta za rakiety do różnych sportów kiedy tylko może. Oprócz najukochańszego tenisa, Zuza uwielbia grać w badmintona, a i w padlu nieźle sobie radzi. Zuza tej jesieni zdobyła już złoto w deblowych Mistrzostwach Województwa w tenisie, i kilkukrotnie stawała na podium regionalnych rozgrywek. W sumie tej jesieni wygrała już 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy. Brawo!

Zawodnicy PADLA Fabryki Energii doskonalą swoje umiejętności podczas intensywnych padlowo treningów i campów w Hiszpanii. Jak się trenuje w kraju, w którym padel to drugi pod względem partycypacji sport narodowy? Spytajcie samych zawodników!

W listopadowy długi weekend w Fabryce Energii trenerzy tenisa doskonalili swoje umiejętności podczas warsztatów Professional Tennis Registry. Wykładowca, Ludovit Cap, przyleciał do Szczecina z Hilton Head Island w USA i przekazywał ambitnym trenerom swoją wiedzę na temat prowadzenia zajęć z najmłodszymi zawodnikami. Warsztaty zakończyły się egzaminem oraz dniem bonusowych ćwiczeń podczas pracy z dużymi grupami. 

Zawodników wszystkich dyscyplin łączy zamiłowanie do sportu. W Fabryce Energii jednoczymy się m.in. wspólnie kibicując narodowej drużynie podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. Niektórzy przyjechali prosto z pracy, inni przed ekran zasiedli prosto po zejściu z kortu do tenisa, padla, badmintona czy stołowego. 

Facebook
Twitter
Email

DARMOWA GODZINA GRY W PADLA

Zostaw nam swój email – dostaniesz godzinę gry w padla za darmo.

Zapisując się zgadzasz się na przesyłanie komunikacji marketingowej zgodnie z Polityką Prywatności.