Mistrzostwa Polski w padlu dzieci i juniorów

Znamy już pierwszych w historii polskiego padla Mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych!

Historyczne zmagania najmłodszych padlistów

W niedzielę 24. września 2023 w szczecińskiej Fabryce Energii najmłodsi adepci padla rozegrali mecze decydujące o tym, kto zostanie pierwszym w historii polskiego padla Mistrzem Polski dzieci i juniorów. W zawodach rywalizowało w sumie aż trzydziestu zawodników podzielonych na trzy kategorie wiekowe

Zawody organizowane były po raz pierwszy w historii Polskiego Padla. W Szczecinie od początku działalności pierwszych kortów do padla w mieście stworzone zostały grupy padlowe dla dzieci. Pierwsi młodzi adepci tego sportu mieli okazję wziąć udział w turnieju tak wysokiej rangi. 

O godzinie 12.00 podczas oficjalnego otwarcia zawodów wysłuchano hymnu Polski, po czym rozpoczęły się gry w najliczniejszych kategoriach wiekowych turnieju.

Podczas oficjalnego otwarcia Mistrzostw Polski dzieci wysłuchały polskiego hymnu.

Medaliści Mistrzostw Polski:

Kategoria do lat 16.
🥇Jakub Sumisławski
🥈Zuzanna Strauss
🥉Fiodor Stopa 
 
Kategoria do lat 12.
🥇Jakub Sumisławski
🥈Fiodor Stopa 
🥉Zuzanna Strauss
 
Kategoria do lat 10.
🥇Natalia Hołubowska
🥈Celina Kacprzak
🥉Ivan Netrybiichuk
Jakub Sumisławski - Mistrz Polski w kategoriach wiekowych do lat 12. i 16.- w gronie reprezentantek polski w padla Barbarze Maciocha i Roksanie Łukasiak.

Goście specjalni na Mistrzostwach Polski

Sportowo utytułowani goście specjalni wręczyli nagrody młodym zawodnikom.

Najbardziej rozpoznawalny gość, Marek Kolbowicz, wręczył medale w kategorii do lat 10.  Polski wioślarz to m.in. czterokrotny Mistrz Świata oraz zwycięzca Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, aktualnie szlifujący padlową formę w Fabryce Energii.  

W kategorii do lat 12. medale wręczyła Roksana Łukasiak, tegoroczna wicemistrzyni Polski w padla i reprezentantka Polski w Igrzyskach Europejskich w Krakowie, częsta bywalczyni kortów do padla i tenisa w Fabryce Energii.

W kategorii do lat 16. medale wręczyła Barbara Maciocha, reprezentantka Polski w Igrzyskach Europejskich, główny organizator Mistrzostw Polski dzieci i juniorów w padlu, oraz jedna z pierwszych trenerek padla w Polsce prowadząca treningi na kortach Fabryki Energii. 

Wielokrotny Mistrz Świata w wioślarstwie, Marek Kolbowicz, wręczał medale najmłodszym uczestnikom mistrzostw.

Cenne uwagi rodziców

 „To było duże wyróżnienie i miła niespodzianka odbierać medal od wielokrotnego Mistrza Świata. Bardzo motywujące do dalszej gry i osiągnięć”

napisała Anna Hołubowska, mama sióstr Julii i Natalii startujących w turnieju. 

„Byliśmy pod wrażeniem organizacji i systemu gier, dzieci były cały czas bardzo zaangażowane, bardzo ładnie się zachowywały i motywowały siebie nawzajem”

przekazała Kaja Kacprzak, mama zawodniczek Felicji i Celiny. 

System americano wyłonił zwycięzców

Zawodnicy rozgrywali swoje mecze w tak zwanym systemie „americano„. Każdy z zawodników rozgrywał kilka skróconych meczów do wcześniej ustalonej dla każdej kategorii liczby punktów – tej samej dla każdego gracza w kategorii. Specjalna aplikacja do padlowych rozgrywek ustawiała mecze tak, by zawodnicy co mecz zmieniali partnerów i przeciwników. Osoba, która indywidualnie zdobyła najwięcej punktów – wygrała!

W gronie sponsorów znajdowali się przyjaciele i stali bywalcy Fabryki Energii

Ciąg dalszy padlowego rozwoju

W ciągu roku szkolnego prężnie działają grupy dla dzieci i młodzieży. W poniedziałki o 18.00 odbywa się Akademia „Rising Star” dla grających już dzieci w wieku 11-13 lat, we wtorki i czwartki odbywają się zajęcia w grupach mieszanych, dla dzieci w wieku 7-12 lat.  Raz na dwa miesiące odbywają się turnieje dla dzieci, ogłaszane na stronie Facebook i stronie internetowej Fabryki Energii

Jesteś zainteresowany dołączeniem swojego dziecka do grupy treningowej?

Napisz / zadzwoń do Fabryki Energii 502 758 431; biuro@fabryka-energii.com.pl

Więcej informacji o treningach znajdziesz na tej stronie.

Do zobaczenia w Fabryce Energii!
Facebook
Twitter
Email

DARMOWA GODZINA GRY W PADLA

Zostaw nam swój email – dostaniesz godzinę gry w padla za darmo.

Zapisując się zgadzasz się na przesyłanie komunikacji marketingowej zgodnie z Polityką Prywatności.